İçerik etiketlendi: ‘tırnak mantarı ve tedavisi’

Tırnak Mantarı Tedavi Yöntemleri

Ekleyen: Andromed Ltd Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)genesisplus

Tedavi Yöntemleri
Tırnak mantarı tedavisinde kullanılabilecek olan birkaç yöntem mevcuttur. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

1) Cerrahi Yöntemler: Mantar tek tırnakta mevcutsa tırnak çekimi faydalı olabilir. Fakat hastalarımızın büyük çoğunluğunda mantar birden fazla tırnakta bulunduğundan tercih edilen bir yöntem değildir.

2) İlaçla Tedavi: İlaç tedavisi ağızdan alınan ilaçlar veya tırnak üzerine sürülen inceltici ilaçlar olarak sınıflanabilir. Ağızdan ilaç kullanımının başarı ve tedavi oranı yüksek olmasına rağmen; uzun süreli ve düzenli kullanım gerektirmesi tedaviyi zorlaştırmaktadır. Gebelikte , ilaç allerjisi bulunanlarda, karaciğer fonksiyon bozukluğu olan kişilerde ve yaşlı hastalarda sürekli ve ağızdan ilaç kullanımı ise mümkün olmamaktadır. Uzun süreli ilaç kullanımı sonucu karaciğer fonksiyonlarında bozulmalar görülebilmekte ve bazı durumlarda ilacı kesmeyi gerektirmektedir. Bölgesel olarak kullanılan bazı cilalar ve yöntemler ise çok daha yüzeysel mantarlarda etkili olabilmektedir.

İlaçla yapılan tedavilerin karaciğer enzimlerin bozabilmesinin yanında mantarların ilaca direnç geliştirmesi de mümkündür. Lazerle tırnak mantarı tedavisinin en önemli avantajlarından biri de tedaviye direnç gelişmemesidir.

3) Lazerle Tırnak Mantarlarının Tedavisi: Lazerli tedaviler gelişen bilim ve teknolojinin ışığında gün geçtikçe hayatımıza daha çok girmektedir. Tırnak mantarlarının lazer yöntemi ile tedavisi de bu tedaviler arasında yerini almıştır.

Waterlifewaterlife

Waterboxwaterbox

ihlas su arıtmaihlas su aritma

bms arıtmabms arıtma

açık öğretim lisesiaçık öğretim lisesi

su arıtma fiyatısu arıtma fiyatı